Usuwanie kamienia (scaling) i piaskowanie zębów


Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 692 451 306

Zapraszamy na komfortowe zabiegi higienizacje przeprowadzane na najwyższym poziomie przez wykwalifikowane i doświadczone higienistki oraz przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

 

W gabinecie DENTADO usunięcie kamienia i piaskowanie są przeprowadzane przez odpowiednio przeszkolone higienistki stomatologiczne przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia dostępnego na rynku-AIRFLOW® Prophylaxis Master. Osady i kamień są usuwane bardzo delikatnie z użyciem innowacyjnej technologii no pain,dzięki czemu zabieg jest idealny dla dzieci oraz osób, które sa bardzo wrażliwe na ból.Wyjątkowa funkcja regulacji temperatury sprawia, że zabieg jest komfortowy i przyjemny dla pacjenta.

 

 

 

Scaling - jest to zabieg profilaktyczno-leczniczy polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, tj. kamienia. Płytka nazębna czyli biofilm zaczyna się gromadzić na zębach już parę minut po ich oczyszczeniu. Składa się ze składników śliny, bakterii oraz resztek pokarmowych, które czasami pozostają w jamie ustnej jeśli zęby były niedokładnie umyte. Jeżeli między jednym a drugim czyszczeniem nie upłynie zbyt wiele czasu (np. mycie standardowe rano i wieczorem) to jesteśmy w stanie sami, przy użyciu zwykłej szczoteczki zetrzeć miękką jeszcze płytkę.

 

Płytka, która nie zostanie dokładnie starta ulega po pewnym czasie mineralizacji przekształcając się w kamień nazębny. Kamień niszczy dziąsła (w ten sposób odsłaniają się szyjki zębów), a następnie zaczyna niszczyć kość. Tak oto właśnie kamień, który nie jest usuwany w porę przyczynia sie do utraty kości, a następnie rozchwiania zębów, tzw. parodontoza.

            

Zabieg scalingu, czyli usuwania kamienia, wykonuje się w gabinecie stomatologicznym najczęściej przy użyciu ultradżwięków. Zwykle jest w miarę komfortowy dla Pacjenta więc nie wymaga znieczulenia, czasami jednak przy bardzo wrażliwych zębach można podać środek znieczulający, a sam zabieg wykonać w kilku etapach. Zdarza się, że po zdjęciu dużych złogów kamienia odsłaniają się np. szyjki zębów albo wręcz części korzenia. Są to miejsca szczególnie wrażliwe, które w normalnych warunkach powinny być przykryte dziąsłem. Dlatego właśnie po zabiegu scalingu warto zastosować tzw. fluoryzację, która zabezpiecza przed nadwrażliwością, a jednocześnie wzmacnia strukturę zęba działając przeciwpróchnicowo.

 

Scaling przeprowadza się najczęściej 1-2 razy w roku, ale można również częściej w zależności od potrzeby. 

 

Usuwanie kamienia przy użyciu ultradżwięków nie jest zalecane jedynie osobom posiadającym wszczepiony rozrusznik serca. Wówczas używamy narzędzi ręcznych.

 

 

Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.