Leczenie kanałowe zębów


Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 692 451 306

Leczenie kanałowe zebów (endodoncja) jest to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi (czyli nerwu). Polega na usunięciu chorobowo zmienionych tkanek z komory zęba i z kanałów, dokładnym odkażeniu kanałów, a następnie ich wypełnieniu odpowiednim materiałem. O tym czy ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego decyduje lekarz na podstawie objawów klinicznych. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb pozostaje w jamie ustnej przez bardzo długi czas i nie sprawia żadnych problemów. Po pół roku od zakończenia leczenia należy wykonać zdjęcie RTG w celu oceny okolicy wierzchołkowej korzeni.

 

W obecnych czasach dzięki szybkiemu rozwojowi stomatologii, większość zębów, które kiedyś były kwalifikowane do usunięcia udaje się wyleczyć. Pacjenci często obawiają się bólu podczas leczenia kanałowego. Zupełnie niesłusznie, bowiem każdy etap zabiegu może być przeprowadzony w znieczuleniu.

 

Podczas leczenia kanałowego standardowo wykonuje się min. 3 zdjęcia RTG: przed, w trakcie i po leczeniu. Czasami, w bardziej skomplikowanych przypadkach zachodzi konieczność wykonania większej ilości zdjęć, jednak nie należy się tego obawiać, gdyż w naszym gabinecie, zamiast tradycyjnych zdjęć, używamy systemu radiowizjografii cyfrowej co oznacza dawkę promieniowania zredukowaną do niezbędnego minimum.

 

 

Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.