Poradnia torakochirurgiczna


Lekarz medycyny dr hab. n. med. Dariusz Sagan, specjalista chorób płuc i klatki piersiowej.

 

Przyjmuje w środy od godziny 13:00 (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w rejestracji lub pod numerem telefonu 82 565 34 32, 512 835 211).

 

Czym jest torakochirurgia?

 

Torakochirurgia jest działem chirurgii zajmującym się chorobami narządów klatki piersiowej, a konkretniej ich diagnostyką i leczeniem operacyjnym.

 

Praca torakochirurga

 

Specjaliści w tej dziedzinie, czyli torakochirurdzy koncentrują się w obecnych czasach na leczeniu raka płuca, który w Polsce stanowi najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn i drugi co do częstości w populacji kobiet. Oprócz tego chirurdzy klatki piersiowej wespółpracują z onkologami leczą pozostałe nowotwory płuca, także przerzutowe. Przeprowadzają operacje w obrębie tchawicy i oskrzeli. Do nich należy także zadanie transplantacji płuc. Kolejnym obszarem pracy torakochirurga jest leczenie obrażeń klatki piersiowej, związanych z wypadkami komunikacyjnymi, postrzałami i innymi urazami. Współpracując z pneumonologami przeprowadzają diagnostykę inwazyjną w chorobach układu oddechowego.

 

Ogólny zakres działalności

 

  • konsultacje ambulatoryjne w zakresie chirurgii klatki piersiowej,
  • konsultacje wyjazdowe w miejscu wezwania (np. w domu pacjenta),
  • ocena stopnia zaawansowania chorób nowotworowych klatki piersiowej,
  • kwalifikacja do leczenia chirurgicznego chorób klatki piersiowej - planowanie procesu diagnostycznego i terapeutycznego,
  • ocena ryzyka operacyjnego (ocena i interpretacja badań obrazowych klatki piersiowej w tym radiogramów klatki piersiowej, badań PET, interpretacja badań gazometrycznych i spirometrycznych),
  • kontrola chirurgiczna i opieka po leczeniu operacyjnym chorób klatki piersiowej.

 

 

Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.